Genomowa sonda diagnostyczna typu in situ znakująca DNA w jądrze komórkowym Trichophyton mentagrophytes Zobacz większe

Genomowa sonda diagnostyczna typu in situ znakująca DNA w jądrze komórkowym Trichophyton mentagrophytes

Nowy produkt

Genomowa sonda diagnostyczna typu in situ znakująca DNA w jądrze komórkowym Trichophyton mentagrophytes, sposób jej otrzymywania oraz wykrywania Trichophyton mentagrophytes na szkiełku mikroskopowym.

Więcej szczegółów

Opis

Zgłoszenie patentowe tak

Więcej informacji

Sonda, będąca przedmiotem wynalazku, ma zastosowanie w medycznych laboratoriach diagnostycznych, gdzie może być wykorzystywana w pracowniach mikrologii, mikrobiologii czy weterynarii pracujących ze szczepami klinicznymi dermatofitów (powodujących infekcje skóry, włosów i paznokci) izolowanymi od ludzi i zwierząt.

Sonda genetyczna typu in situ w diagnostyce dermatofitów jest nowym, atrakcyjnym narzędziem, które można zastosować w rutynowych laboratoriach  mikrobiologicznych. Technika ta przewyższa inne metody m.in. specyficznością, czułością oraz szybkością uzyskania wyniku – co w przypadku diagnostyki medycznej jest bardzo pożądaną cechą. Dodatkowym atutem jest brak konieczności posiadania licznego sprzętu do jej przeprowadzenia, a do analizy potrzeba małej ilości materiału diagnostycznego. Do zalet należy też niewątpliwie zaliczyć pewną użyteczność techniki w zastosowaniu do różnicowania gatunków dermatofitów.  

Pliki do pobrania