Sposób przedłużania trwałości malin w warunkach nie chłodniczych oraz urządzenie do stosowania tego sposobu Zobacz większe

Sposób przedłużania trwałości malin w warunkach nie chłodniczych oraz urządzenie do stosowania tego sposobu

Nowy produkt

P.407854

Sposób przedłużania trwałości malin w warunkach nie chłodniczych z wykorzystaniem atmosfery ozonowej zgodnie z wynalazkiem charakteryzuje się tym, że przed upływem 2 godzin od zbioru maliny umieszcza się w atmosferze mieszaniny powietrza i ozonu o zadanym stężeniu na określony czas.

Więcej szczegółów

Opis

Patent tak

Więcej informacji

Urządzenie do realizacji tego sposobu stanowi zespół komór szczelnie oddzielonych od siebie i otoczenia, połączonych z generatorem ozonu. System ten pozwala na napełnienie każdej komory owocami w krótkim czasie i następnie szybko i na długi czas je zabezpieczyć. Łatwy dostęp do komór pozwala na planowanie logistyki transportu. Poza tym z uwagi na niewielki koszt wykonania urządzenia, może być ono stosowane przy niewielkich nakładach inwestycyjnych również na małoobszarowych plantacjach malin.

Zastosowana procedura pozwala na przedłużenie czasu przechowywania owocu maliny nawet do 4 dni od momentu rozpoczęcia zbioru. Dzięki detoksykującym właściwościom ozonu zabezpieczono owoce przed rozwojem szkodliwej mikroflory oraz wstrzymano procesy rozwoju porażenia pleśnią.

Pliki do pobrania